23 czerwca 2022 Udostępnij

Uczysz się angielskiego w biznesie? Oto 7 ważnych powodów, dla których warto spróbować korepetycji online

Jeśli jesteś profesjonalistą w biznesie, który potrzebuje szybko nauczyć się angielskiego, korepetycje online 1 na 1 jest całkowitą zmianą gry. Lekcje mogą kosztować mniej niż Twój lunch i można je zaplanować tak, aby pasowały nawet do najbardziej gorączkowego, napędzanego kawą stylu życia. Lekcje skupiają się również na mówieniu, które jest najcięższą umiejętnością językową do poprawienia, ale jednocześnie najważniejszą do nauczenia się.

Nie powinieneś wierzyć nam na słowo! Rozmawialiśmy z czterema profesjonalistami, którzy uczyli się angielskiego na kursach długoterminowych Preply i oto co o tym sądzą.

Ale najpierw, co skłoniło ich do zapisania się na kurs w pierwszej kolejności... czy któraś z tych sytuacji brzmi dla Ciebie znajomo?

Eugeniy

 • Firma: Fivetran
 • Język: Angielski
 • Ukończone lekcje: 48

"Moim głównym powodem nauki języka angielskiego jest praca. Muszę codziennie komunikować się z mieszkańcami Ameryki Północnej".

Daniele

 • Firma: R-everse
 • Język: Angielski
 • Ukończone lekcje: 17

"Jestem w zespole zarządzającym firmą, która pracuje w dwóch krajach - we Włoszech i w Niemczech. Niemiecki kolega przenosi się, aby do nas dołączyć, i musieliśmy wybrać język, aby z nim rozmawiać, i wybraliśmy angielski. Oznacza to, że mój zespół i ja musimy stać się bardziej biegli".

Hela

 • Firma: Vermeg
 • Język: Angielski
 • Ukończone lekcje: 40

"Język jest mi potrzebny do pracy. Musimy rozmawiać z naszymi klientami po angielsku. Wcześniej uczyłam się angielskiego na tradycyjnym kursie, ale tylko przez miesiąc. Nie ukończyłem szkolenia, ponieważ dużo podróżuję w związku z pracą i nie zawsze mogłem być obecny na zajęciach."

Oleg

 • Imię: Oleg
 • Firma: Fivetran
 • Język: Angielski
 • Ukończone lekcje: 68

"Pracuję w amerykańskiej firmie. Muszę umieć rozmawiać po angielsku z moimi współpracownikami. Znam gramatykę, ale miałem problemy ze zrozumieniem tego, co mówią ludzie i nie mogłem się wyrazić, ponieważ nie miałem doświadczenia w częstym komunikowaniu się w mówionym języku angielskim."

Eugeniy, Oleg, Hela i Daniele wzięli udział w lekcje na temat Preply poprzez nasz program szkoleniowy, Preply Enterprise. To zadziałało w przypadku wszystkich czterech osób, a oto dlaczego.

1. Lekcje są całkowicie elastyczne

Wielu wysoko postawionych profesjonalistów ma bogaty i zróżnicowany harmonogram pracy, który pozostawia niewiele czasu na cotygodniowe uczęszczanie na tradycyjny kurs języka angielskiego w szkole językowej. Biznes i życie osobiste są na pierwszym miejscu - dzięki Preply, nauka języka angielskiego może być dopasowana do każdej wolnej chwili.

Eugeniy "Największą zaletą korzystania z Preply jest to, że mogę wybrać różne godziny moich lekcji w każdym tygodniu. To lepsze niż jakiekolwiek kursy, na których trzeba poświęcić ten sam czas co tydzień."

Dzięki Preply masz swobodę zarezerwowania regularnych lekcji, jeśli to Ci odpowiada, lub zaplanowania ich pojedynczo. Jeśli znajdziesz niespodziewaną kieszeń czasu, możesz zarezerwować kolejną lekcję na ten sam wieczór! Możesz również całkowicie zrezygnować z lekcji, pod warunkiem, że poinformujesz o tym swojego nauczyciela z czterogodzinnym wyprzedzeniem.

Oleg również odkrył, że elastyczne rezerwowanie lekcji dobrze pasuje do jego harmonogramu pracy.

Oleg "Zazwyczaj uczę się w pierwszej połowie dnia, kiedy mój mózg pracuje lepiej. Jest to w godzinach pracy mojej firmy, ponieważ mamy elastyczne godziny pracy. Zazwyczaj mam zajęcia o 11AM, ale czasami muszę je przenieść na 12PM."

2. 100% uwagi nauczyciela jest poświęcone Tobie

Jedną z największych wad tradycyjnych kursów językowych jest to, że dzielisz uwagę nauczyciela z salą pełną innych uczących się. Jeśli chcesz poćwiczyć mówienie po angielsku, będziesz musiał czekać na swoją kolej.

Co więcej, wiele angielskich słów, które usłyszysz w klasie, będzie produkowanych przez twoich kolegów z klasy, którzy są na tym samym poziomie co ty! Oczywiście, nie będzie to tak pomocne dla twojego postępu, jak interakcje 1 na 1 z native speakerem.

Oleg "Próbowałem uczyć się angielskiego w grupach offline dwa razy, raz w Rosji, a drugi raz w innym kraju. Dla mnie lekcje grupowe nie są tak efektywne jak indywidualne, ponieważ w grupie spędzasz dużo czasu słuchając, jak inni komunikują się z nauczycielem. Ja chcę być tym, który sam mówi! Dodatkowo, ludzie mają różne zdolności uczenia się, każdy potrzebuje innego tempa. Teraz mam więcej czasu z moim korepetytorem, mogę w każdej chwili zadawać pytania. Mój wychowawca skupia się tylko na mnie, nasza rozmowa jest bardzo żywa."

3. Możesz zbudować długotrwały nawyk uczenia się

Nie jest to efektowne, ale jedynym hackiem płynności języka angielskiego, który naprawdę działa, jest długoterminowe przestrzeganie regularnego nawyku uczenia się. Lekcje na Preply są świetnym sposobem, aby to zrobić! Chociaż możesz zaplanować jednorazowe lekcje, istnieje również opcja "Lekcje tygodniowe", dla studentów, którzy wiedzą, kiedy lubią się uczyć i chcą wypracować stałą rutynę.

Po zarezerwowaniu tygodniowego terminu u korepetytora, ktoś liczy na to, że będziesz pojawiać się na zajęciach co tydzień. To potężny motywator!

Hela "Lepiej jest korzystać z opcji Lekcje tygodniowe. Używam jej najczęściej, ponieważ w przeciwnym razie czasami zapominam zaplanować lekcję, więc lepiej jest mieć je co tydzień. W ten sposób wiesz, w który dzień masz lekcje. Ja biorę dwa dni w tygodniu. To jest lepsze dla postępów".

Eugeniy "Z Preply bardzo łatwo jest być konsekwentnym, jeśli masz ograniczony czas wolny. "Nie mam wolnego czasu" - mogą powiedzieć ludzie. Jeśli mam pieniądze na bilansie wewnętrznym, muszę je wziąć. Tak więc nawyk uczenia się tworzy się sam."

W Preply chodzi o wypracowanie długoterminowego nawyku uczenia się, abyś mógł zobaczyć prawdziwy postęp w nauce języka, a nie jednorazowe lekcje. Dlatego prosimy studentów o zakup pakietu lekcji (5, 10 lub 20). Jak zauważył Eugeniy, jeśli ty lub twoja firma zapłaciliście za pakiet lekcji, prawdopodobnie poczujecie się zobowiązani do korzystania z nich - co automatycznie buduje nawyk uczenia się.

4. Będziesz miał więcej zabawy niż przy nauce z podręcznika

Miałeś długi, ciężki dzień w pracy i nadszedł czas na naukę. Co wolałbyś robić: siedzieć w klasie pełnej uczniów, patrząc jak nauczyciel pisze na tablicy? Czy też siedzieć na kanapie i uczyć się angielskiego, rozmawiając z native speakerem przez telefon?

Daniele "Budowanie nawyku uczenia się jest łatwiejsze niż myślisz. Ja po prostu to lubię. Lubię prowadzić rozmowy po angielsku, sprawia mi to ogromną przyjemność. Trudno jest przekazać drugiej osobie sekret tego, jak być dobrym uczniem angielskiego. Prawdziwy sekret polega na tym, że trzeba po prostu cieszyć się swoim czasem".

Byliśmy zachwyceni, kiedy Daniele to powiedział, ponieważ staramy się bardzo mocno aby uczniowie cieszyli się na swoje lekcje!

Program Preply został zaprojektowany tak, aby pomóc Ci znaleźć korepetytora z języka angielskiego, z którym naprawdę się polubisz. Jeśli pierwsza lekcja z nowym korepetytorem nie jest taka, jakiej oczekiwałeś, damy Ci darmową lekcję z innym korepetytorem. To jest system, który działa. Wielu korepetytorów i uczniów tworzy satysfakcjonujące relacje zawodowe - niektórzy nawet zostają przyjaciółmi w prawdziwym życiu. Oczywiście, cotygodniowa rozmowa z przyjazną osobą jest o wiele przyjemniejsza niż ślęczenie nad podręcznikami, więc jest to nawyk, który z pewnością się utrzyma.

5. Możesz uczyć się w sposób, który Ci odpowiada

Każdy student Preply jest inny: Twoje wyobrażenie o idealnej lekcji może być dla Twojego kolegi pomysłem na chrapkę. Dzięki lekcjom 1 na 1, Twoja nauka może być spersonalizowana i dokładnie dopasowana do Twoich potrzeb. Przed pierwszą lekcją Twój nowy nauczyciel zapyta Cię, czego chcesz się nauczyć i jak wolisz być nauczany.

Daniele "Mój korepetytor ma sposób na nauczanie angielskiego za pomocą opowieści. Opowiada Ci historię, a następnie prosi Cię o opowiedzenie jej jemu. To naprawdę dobra metoda, dzięki której rozmowa ładnie się toczy. Nigdy nie mówi mi: "Zrobiłeś to źle, zrobiłeś to źle. Zróbmy kilka ćwiczeń". Uwielbiam to! Dał mi wybór co do tego, jak lubię się uczyć, a ja wybrałem sposób na historię".

6. Możesz pracować z różnymi korepetytorami, aby rozwijać różne umiejętności

Każdy korepetytor Preply ma inne metody, specjalności i mocne strony. Na Preply możesz brać regularne lekcje z więcej niż jednym korepetytorem w tym samym czasie, aby pracować nad różnymi obszarami swojej płynności w języku angielskim. Eugeniy z pewnością to robi:

Eugeniy "Mam regularne lekcje z dwoma korepetytorami. Jedna korepetytorka, Paige, pochodzi z USA. Mam z nią zajęcia konwersacyjne, ponieważ ma amerykański akcent, z którym muszę się zapoznać do mojej pracy. Nie do końca rozumiem wszystko, co Paige mówi, ale to dobra praktyka. Moim drugim korepetytorem jest Derek z Nigerii. Skupiamy się na gramatyce, bo on mówi powoli i wyraźnie. Rozumiem w 100% to, co mówi i mogę się bardziej skupić na nauce. Jakiś czas temu pracowałem też z innym korepetytorem, żeby przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej."

7. Zauważysz widoczną poprawę

Najbardziej przekonującym powodem, aby spróbować lekcji angielskiego online jest to, że zobaczysz realne rezultaty. Poświęcając trochę czasu na cotygodniową rozmowę z korepetytorem angielskiego online, otrzymując na żywo odpowiedzi na swoje wątpliwości i korekty błędów, trudno byłoby nie nie robić postępów. Oto, co Eugeniy zauważył w swojej płynności języka angielskiego po wzięciu lekcji na Preply:

Eugeniy "Zdecydowanie widzę swoje postępy i wiem, co muszę teraz zrobić, aby się poprawić. Używam nowych konstrukcji gramatycznych, których się ostatnio nauczyłem w rozmowach. Dla przykładu, w mojej pracy często muszę mówić coś w stylu "Gdy coś zostanie zrobione, zrobię coś innego". Ponadto, zwykłem mówić rzeczy typu: "Firma, w której pracuję", ale teraz wiem, że poprawna konstrukcja to "Firma, w której pracuję".

Daniele również czuł, że stał się bardziej komfortowy w języku angielskim:

Daniele "Widzę swoje postępy. Czuję się bardziej komfortowo używając języka angielskiego. Uczę się też pewnych sztuczek, np. jeśli używam krótszych zdań, to działa to lepiej. Ponadto, wraz z moim korepetytorem przyglądamy się czasownikom frazowym i powszechnym powiedzeniom, takim jak "leopardy nie zmieniają swoich miejsc". Znajomość takich wzorców pomaga mi łatwiej prowadzić rozmowy".

Krótkie posłowie

There you have it: 7 powodów, dla których korepetycje 1-on-1 mogą poprawić Twój Business English. Na koniec zapytaliśmy naszych uczniów, czy polecasz Preply komuś innemu? Zostawiamy Cię z ich odpowiedziami:

Eugeniy "Poleciłem Preply mojemu bratu i teraz on również uczy się na Preply. Poleciłem go również mojej żonie i ona również planuje rozpocząć naukę. Różne zalety przemawiają do różnych osób, dla mojej żony jest to, że godziny lekcji są elastyczne. Dla mojego brata jest to dobra cena".

Daniele "Poleciłem już platformę około 10 znajomym. Jest fajna, zawsze jest na miejscu i jest tak łatwo dostępna. Można zarezerwować lekcję z korepetytorem, nawet nie kontaktując się z nim."

Hela "Poleciłam Preply moim kolegom i koleżankom, a oni używają go do nauki hiszpańskiego. Powiedziałam, że to dobry pomysł, możesz tam ćwiczyć, możesz udowodnić swoją wymowę i możesz umówić się w dowolnym momencie."

Karolina Szumlańska

Redakcja rumunski.info.pl