27 marca 2022 Udostępnij

Które aplikacje są najbardziej przyjazne dla języka?

Nowe badanie ujawnia, które aplikacje są najbardziej i najmniej dostępne w językach obcych

W 2021 r. istnieje aplikacja do wszystkiego i na wszystko. Nieważne, czy potrzebujesz podwózki, chcesz zamówić obiad czy nawiązać przyjaźń - wszystko to możesz zrobić za pomocą dłoni. Ale jak wiele z najpopularniejszych aplikacji, z których korzystamy na co dzień, jest dostępnych w wersji językowej? Czy mogą z nich korzystać ludzie na całym świecie, czy też są one zarezerwowane wyłącznie dla populacji anglojęzycznej?

Dokonaliśmy przeglądu najpopularniejszych aplikacji w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych aby ustalić, które z nich są najbardziej przyjazne językowo, a które muszą się bardziej postarać, by konkurować w dzisiejszym zróżnicowanym świecie.

YouTube jest najbardziej integrującą językowo aplikacją w Wielkiej Brytanii i USA

YouTube, który zajmuje 441. miejsce wśród najpopularniejszych aplikacji na świecie, może być używany przez osoby posługujące się 73 różnymi językamiWśród nich są popularne języki, takie jak niemiecki, hindi i koreański, a także mniej znane, takie jak laotański, tamilski i urdu.

Blisko szczytu listy znajduje się również serwis Spotify, oferuje 58 języków w aplikacjach dla Wielkiej Brytanii i USA.

Najbardziej dostępne językowo aplikacje: indeks

Z naszych badań wynika, że im bardziej popularna jest aplikacja i im dłużej działa, tym większe prawdopodobieństwo, że jest ona dostępna językowo. Wynika to prawdopodobnie z wysokich kosztów tworzenia skomplikowanej aplikacji z wieloma opcjami językowymi.

YouTube, jako najbardziej integracyjna aplikacja językowa, została założona w 2005 roku i jest warta 500 miliardów dolarów, więc z pewnością dysponuje największym kapitałem, który można zainwestować w oferowanie wielu języków.

TikTok, mimo że jest stosunkowo nową aplikacją, powstałą w 2016 roku, jest jedną z najpopularniejszych aplikacji, z ponad trzema miliardami pobrań i ponad 80 milionami miesięcznych użytkowników. Ten napływ kapitału oznacza, że TikTok miał środki na zainwestowanie w większą liczbę języków, aby uczynić tę popularną aplikację jeszcze bardziej integracyjną.

Jak bardzo integracyjny językowo jest TikTok?

TikTok jest trzecią najpopularniejszą aplikacją zarówno w Wielkiej Brytanii i USA. Ale jak bardzo jest ona inkluzywna, mimo pochlebnych recenzji?

TikTok oferuje 32 języki w Wielkiej Brytanii i USA, zajmując odpowiednio 14. i 15. miejsce pod względem integracji językowej. Z miliardem użytkowników i rosnącą liczbą użytkowników, TikTok oferuje popularne języki, takie jak japoński, arabski i francuski, ale także mniej znane, takie jak bengalski, filipiński i jawajski, lokalny język wyspy w Indonezji.

Która aplikacja turystyczna oferuje najwięcej języków?

Spośród wszystkich brytyjskiej brytyjskich aplikacji podróżniczych, Uber oferuje najwięcej języków - jest dostępny w 37 różnych językachw tym wietnamskim, słowackim i japońskim. Bolt zajmuje drugie miejsce, oferując 34 różne języki, podczas gdy aplikacja Trainline pozostaje w tyle z zaledwie dziesięcioma dostępnymi językami, z których wszystkie pochodzą z Europy.

Zobacz kompletne dane dotyczące Aplikacje dla Wielkiej Brytanii w naszym sortowalnym indeksie. Globalny ranking popularności pokazuje, na którym miejscu znajduje się dana aplikacja wśród wszystkich dostępnych w sklepie z aplikacjami na podstawie liczby pobrań.

Tinder to aplikacja randkowa w USA oferująca najwięcej możliwości językowych

Tinder to aplikacja randkowa, która oferuje najwięcej opcji językowych w USA - w sumie 56 języków, co oznacza, że jeszcze więcej osób może machać w lewo i w prawo w poszukiwaniu partnera. Tinder oferuje także trzecią największą liczbę języków spośród wszystkich aplikacji we wszystkich gatunkach, pokonując tym samym Gmaila, który oferuje 55 języków do wyboru.

Najnowsza amerykańska aplikacja randkowa Hinge jest dostępna tylko w jednym języku - angielskim.co oznacza, że 8,6% Amerykanów, którzy nie posługują się biegle tym językiem, nie może korzystać z aplikacji w celu znalezienia miłości.

W serwisie Preply znajdziesz zarówno zajęcia prywatne, jak i grupowe, aby poprawić swój angielski i pomóc w znalezieniu miłości za pomocą tych aplikacji.

Zobacz pełne dane dla Amerykańska strona amerykańskich aplikacji w naszym indeksie z możliwością sortowania.

Angielski jest najczęściej obsługiwanym językiem w popularnych aplikacjach

Zgodnie z oczekiwaniami, angielski jest językiem oferowanym w 100% najpopularniejszych aplikacji w Wielkiej Brytanii i USAbiorąc pod uwagę, że jest to pierwszy język większości mieszkańców.

Francuski jest najczęściej dostępnym językiem poza angielskim, dostępnym w 78% z 50 najpopularniejszych aplikacji w Wielkiej Brytanii. Kolejne najpopularniejsze języki to niemiecki i włoski - oba są dostępne w 76% aplikacji. Inne często dostępne opcje to holenderski, polski i uproszczony chiński.

Jeśli chcesz się nauczyć, jak powiedzieć po francusku coś więcej niż tylko "bagietka" i "croissant", znajdź korepetytora Preply French który nauczy Cię, jak to zrobić.

Francuski jest drugim najczęściej dostępnym językiem w USA. Jednakże, jest on dostępny tylko w 76% z 50 najpopularniejszych aplikacji w Ameryce. Język hiszpański jest oferowany w 74% aplikacji, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że w USA mieszka ponad 41 milionów rodzimych użytkowników języka hiszpańskiego. Języki portugalski i niemiecki są dostępne w ponad 70% aplikacji.

Jednym z najpopularniejszych programów tego roku był La Casa de Papel (lub Money Heist, jeśli jeszcze nie nauczyłeś się hiszpańskiego). Chcesz obejrzeć go w oryginalnym języku, aby zaimponować znajomym? Nie dziwimy Ci się. Znajdź najlepszych korepetytorów hiszpańskiego w Preply i zacznij uczyć się już dziś.

Zobacz pełne dane dla wszystkich języków w naszym indeksie z możliwością sortowania.

Języki oferowane najrzadziej to dialekty lokalne lub tradycyjne

Języki Bantu, którymi posługuje się około 240 milionów osób w 27 krajach afrykańskich, nie są dostępne w żadnej z najpopularniejszych aplikacji w Wielkiej Brytanii. Nie ma też języków kabyle, hausa, turkmeńskiego czy ujgurskiego. Co może być szokujące, żadna z 50 najpopularniejszych aplikacji w Wielkiej Brytanii nie oferuje języka walijskiegopomimo tego, że jest to oficjalny język urzędowy w Wielkiej Brytanii.

Język austronezyjski Tagalog jest dostępny tylko w jednej aplikacji w Wielkiej Brytanii: Instagram. Język uzbecki, najczęściej używany w Uzbekistanie, jest dostępny tylko w aplikacji do zbierania żywności Too Good To Go, natomiast rodowici użytkownicy języka irlandzkiego mogą korzystać tylko z aplikacji Whatsapp spośród 50 najpopularniejszych aplikacji w Wielkiej Brytanii.

Metodologia

Zebraliśmy dane na temat 50 najpopularniejszych darmowych aplikacji w Apple App Store w USA i Wielkiej Brytanii za pośrednictwem podobnych stron internetowych oraz strony popularnych aplikacji w sklepie z aplikacjami w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii, Francji, Włoszech, Australii i Niemczech, aby dowiedzieć się, które aplikacje obsługują najwięcej języków.

Informacje te zostały podzielone na poszczególne języki, aby uzyskać łączną liczbę języków dla każdej aplikacji. Następnie przeanalizowano języki, aby dowiedzieć się, który z nich jest obsługiwany najczęściej, sumując liczbę przypadków, w których każdy język jest obsługiwany w 50 aplikacjach, aby sprawdzić, która z nich jest najlepsza.

Karolina Szumlańska

Redakcja rumunski.info.pl